Track Timing and Data Management - Contractor License  7/29/2016 - 11:36 AM
                Games of Texas 2016 - 7/28/2016 to 7/31/2016                
               www.Liverunningresults.com & RecordTiming.com                
                     McAllen Veterans Memorial Stadium                      
 
Event 32  Girls 400 Meter Dash 10 & Under
================================================================            
 Meet Record: R 1:01.01  1986        Alayah Cooper, Region 12               
    Name                    Year School                 Prelims             
================================================================            
Heat  1 Preliminaries                                                       
  1 Dewberry, Aizlyn             10 Winkler Coun        1:12.11             
  2 Fullylove, Kamryn            04 Tc Express          1:14.29             
  3 Warren, Jamyria              10 Farris Tall         1:17.76             
  4 Butler, Emarii               05 Marlin              1:19.89             
  5 Villarreal, Linda            16 Corpus Chris        1:25.79             
Heat  2 Preliminaries                                                       
  1 Sewell, Rhylian              04 Westside Bap        1:09.29q            
  2 Flemings, Yierra             05 Cameron Tx          1:11.18q            
  3 Surita, Maddison             02 City Of Edinburg    1:14.84             
  4 Hayes, Athena                07 Mutiny Elite        1:15.87  1:15.867   
  5 Scheidt, Riley               03 Boerne              1:15.87  1:15.868   
  6 Mcgill, Brooklyn             12 Jamerican Fl        1:16.02             
Heat  3 Preliminaries                                                       
  1 Florence, Synai              13 Wildcat Yout        1:12.08q            
  2 Giles, Jaylah                04 Little Elm L        1:14.30             
  3 Gongora, Federica            02 McAllen             1:17.36             
  4 Moore, Zyriah                07 Garland             1:19.26             
  5 Fannin, Raelyn               07 Fanntastic S        1:19.67             
  6 Aranda, Aracely              03 Running Wolf        1:20.35             
  7 Esters, Kyndall              12 Como                1:32.78             
Heat  4 Preliminaries                                                       
  1 Claiborne, Alexis            03 Round Rock          1:09.15q            
  2 Davison, Zamiyah             14 Tigers Youth        1:14.41             
  3 Martinez, Sinahyah           01 Wharton Coun        1:17.66             
  4 Ramirez, Melanie             02 Rio Grande City     1:20.84             
  5 Pereira, Temperance          08 Wichita Fall        1:44.04             
Heat  5 Preliminaries                                                       
  1 Ford, Mikah                  13 Stampede TC         1:10.62q            
  2 Barnes, Aaliyah              05 Unattached          1:11.35q            
  3 Hartman, Nicole              02 City Of Harl        1:12.10q            
  4 Gonzalez, Daniela            02 Midvalley Tr        1:13.73             
  5 Jacksonsimon, Jariah         14 Houston Red         1:16.10             
  6 Jordan, Jada                 06 Pitt Elite T        1:16.97             
  7 Calderon, Victoria           01 City Of Pasadena    1:36.40             
Heat  6 Preliminaries                                                       
  1 Freeman, Brooke              13 Wildcat Yout        1:06.57q            
  2 Dennis, Aubrey               05 Bvwcs Youth         1:17.95             
  3 Dabney, Jakayla              07 North TX Long       1:18.41             
  4 Ivory, Takyah                12 Como                1:24.58             
  5 Garrett, Zanya               14 Houston Red         1:25.08             
  6 Chappell, Emily              06 East Texas F        1:30.40             
  7 Williams, Julianne           08 Wichita Fall        1:55.47             
===================================================================         
 Meet Record: R 1:01.01  1986        Alayah Cooper, Region 12               
    Name                    Year School                 Prelims  H#         
===================================================================         
Preliminaries                                                               
  1 Freeman, Brooke              13 Wildcat Yout        1:06.57q  6         
  2 Claiborne, Alexis            03 Round Rock          1:09.15q  4         
  3 Sewell, Rhylian              04 Westside Bap        1:09.29q  2         
  4 Ford, Mikah                  13 Stampede TC         1:10.62q  5         
  5 Flemings, Yierra             05 Cameron Tx          1:11.18q  2         
  6 Barnes, Aaliyah              05 Unattached          1:11.35q  5         
  7 Florence, Synai              13 Wildcat Yout        1:12.08q  3         
  8 Hartman, Nicole              02 City Of Harl        1:12.10q  5         
  9 Dewberry, Aizlyn             10 Winkler Coun        1:12.11   1         
 10 Gonzalez, Daniela            02 Midvalley Tr        1:13.73   5         
 11 Fullylove, Kamryn            04 Tc Express          1:14.29   1         
 12 Giles, Jaylah                04 Little Elm L        1:14.30   3         
 13 Davison, Zamiyah             14 Tigers Youth        1:14.41   4         
 14 Surita, Maddison             02 City Of Edinburg    1:14.84   2         
 15 Hayes, Athena                07 Mutiny Elite        1:15.87   2 1:15.867
 16 Scheidt, Riley               03 Boerne              1:15.87   2 1:15.868
 17 Mcgill, Brooklyn             12 Jamerican Fl        1:16.02   2         
 18 Jacksonsimon, Jariah         14 Houston Red         1:16.10   5         
 19 Jordan, Jada                 06 Pitt Elite T        1:16.97   5         
 20 Gongora, Federica            02 McAllen             1:17.36   3         
 21 Martinez, Sinahyah           01 Wharton Coun        1:17.66   4         
 22 Warren, Jamyria              10 Farris Tall         1:17.76   1         
 23 Dennis, Aubrey               05 Bvwcs Youth         1:17.95   6         
 24 Dabney, Jakayla              07 North TX Long       1:18.41   6         
 25 Moore, Zyriah                07 Garland             1:19.26   3         
 26 Fannin, Raelyn               07 Fanntastic S        1:19.67   3         
 27 Butler, Emarii               05 Marlin              1:19.89   1         
 28 Aranda, Aracely              03 Running Wolf        1:20.35   3         
 29 Ramirez, Melanie             02 Rio Grande City     1:20.84   4         
 30 Ivory, Takyah                12 Como                1:24.58   6         
 31 Garrett, Zanya               14 Houston Red         1:25.08   6         
 32 Villarreal, Linda            16 Corpus Chris        1:25.79   1         
 33 Chappell, Emily              06 East Texas F        1:30.40   6         
 34 Esters, Kyndall              12 Como                1:32.78   3         
 35 Calderon, Victoria           01 City Of Pasadena    1:36.40   5         
 36 Pereira, Temperance          08 Wichita Fall        1:44.04   4         
 37 Williams, Julianne           08 Wichita Fall        1:55.47   6