Track Timing and Data Management - Contractor License 
          Dr.  Martin Luther King Collegiate Invitational          
 
Event 7  Men 1 Mile Run
================================================================   
    Name                    Year School                  Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Jonah Koech                  Utep                   4:05.69    
  2 John Carter Blunt            Ucla                   4:13.49    
  3 Thomas Staines               Csu-Pueblo             4:16.61    
  4 Derek Holdsworth             Trinidad State JC      4:20.89    
  5 Kristian Hansen              New Mexico             4:22.35    
  6 Zach Kirkland                North Texas            4:26.81    
  7 AJ Beach                     Unattached             4:36.34    
 -- Derrick Williams             Csu-Pueblo                 DNF    
Section  2                                                         
  1 Paul Roberts                 Csu-Pueblo             4:20.09    
  2 Marcelo Laguera              Csu-Pueblo             4:21.15    
  3 Zach Retzlaff                Csu-Pueblo             4:22.88    
  4 Alec Choury                  Csu-Pueblo             4:23.42    
  5 Chris Graham                 New Mexico             4:24.05    
  6 Justin Kersetter             Unattached             4:25.31    
  7 Brandon Parrado              Unat-New Mexico        4:30.02    
  8 Connor Ryan                  Boulder Track Club     4:31.03    
  9 Ben Vaughan                  Csu-Pueblo             4:33.09    
 -- Abel Ketema                  Unat-New Mexico St.        DNF    
Section  3                                                         
  1 Jonny Glen                   New Mexico             4:39.12    
  2 Jesse Ortiz                  Western Texa           4:52.54    
  3 Jesus Mata                   Western Texa           4:52.62    
  4 Eddie Hernandez              Western Texa           4:55.95    
  5 River Smith                  Hardin-Simmons         5:11.26    
  6 Richard Denton               Hardin-Simmons         5:13.21    
  7 Sam Suarez                   Southwest (N.M.)       5:15.81    
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Jonah Koech                  Utep                   4:05.69   1
  2 John Carter Blunt            Ucla                   4:13.49   1
  3 Thomas Staines               Csu-Pueblo             4:16.61   1
  4 Paul Roberts                 Csu-Pueblo             4:20.09   2
  5 Derek Holdsworth             Trinidad State JC      4:20.89   1
  6 Marcelo Laguera              Csu-Pueblo             4:21.15   2
  7 Kristian Hansen              New Mexico             4:22.35   1
  8 Zach Retzlaff                Csu-Pueblo             4:22.88   2
  9 Alec Choury                  Csu-Pueblo             4:23.42   2
 10 Chris Graham                 New Mexico             4:24.05   2
 11 Justin Kersetter             Unattached             4:25.31   2
 12 Zach Kirkland                North Texas            4:26.81   1
 13 Brandon Parrado              Unat-New Mexico        4:30.02   2
 14 Connor Ryan                  Boulder Track Club     4:31.03   2
 15 Ben Vaughan                  Csu-Pueblo             4:33.09   2
 16 AJ Beach                     Unattached             4:36.34   1
 17 Jonny Glen                   New Mexico             4:39.12   3
 18 Jesse Ortiz                  Western Texa           4:52.54   3
 19 Jesus Mata                   Western Texa           4:52.62   3
 20 Eddie Hernandez              Western Texa           4:55.95   3
 21 River Smith                  Hardin-Simmons         5:11.26   3
 22 Richard Denton               Hardin-Simmons         5:13.21   3
 23 Sam Suarez                   Southwest (N.M.)       5:15.81   3
 -- Abel Ketema                  Unat-New Mexico St.        DNF   2
 -- Derrick Williams             Csu-Pueblo                 DNF   1